Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

„Rasų“ ir „Šilutės“ rungtynėse – greitoji, metimas nuo vidurio ir protestas

PB290022 Копировать

Į XVIII-ojo NKL turo rungtynes Raseiniuose susirinkę žiūrovai pamatė ne tik kovą iki paskutinės sekundės, bet ir skaudžią svečių gynėjo traumą, taiklų metimą iš kitos aikštės pusės ir svečių komandos protestą. Įvykių pilnose rungtynėse Raseinių „Rasai” įveikė „Šilutę“ rezultatu 79:77.

Pirmajame ketvirtyje kraupią traumą patyrė „Šilutės“ įžaidėjas Eivydas Mološčiakas. Gynėjas, susidūręs su komandos draugu, galva trenkėsi į grindis ir prarado sąmonę. Rungtynės buvo sustabdytos, iškviesta greitoji pagalba. Po kelių minučių krepšininkas atgavo sąmonę, tačiau nuo grindų nesikėlė. Jį iš arenos išgabeno greitosios medicinos pagalbos darbuotojai.

Pratęsus rungtynes nei vienai komandai nepavyko įtikinamai atitrūkti. Dažniausiai priekyje buvo „Rasų“ ekipa, kurią į priekį tempė Valdemaras Savostjanovas ir Giedrius Kurtinaitis. Pastarasis, aidint antrojo ketvirčio pabaigą skelbiančiai sirenai, pataikė neįtikėtiną tritaškį iš kitos aikštės pusės. Ilsėtis komandos išėjo šeimininkams pirmaujant 42:38.

„Rasai“ pirmavo iki ketvirtojo kėlinio vidurio (68:68), o „Šilutei“ atsilikti neleido iš toli tiksliai šaudęs Deividas Pukis. Iki rungtynių pabaigos likus vienai minutei po dar vieno taiklaus jo tritaškio švieslentėje vėl degė lygūs skaičiai (73:73). Raseiniškiai per tris atakas surinko 5 taškus, šilutiškiai atsakė dviem (78:75). Iki ketvirčio paabaigos likus 14 sekundžių, prie trijų taškų linijos esantį E. Šaulį subaudavo „Rasų“ įžaidėjas Gediminas Butkus. Svečių treneris A. Straupis teisėjo reikalavo trijų baudos metimų, tačiau šis skyrė du (fiksavo pražangą prieš metimo stadiją). Abukart nuo baudų metimo linijos pataikęs E. Šaulys sušvelnino deficitą iki vieno taško (78:77). Kitoje aikštės pusėje pražanga sustabdytas Darius Marcinkevičius tikslus buvo tik kartą (79:77) ir paskutinei „Šilutės“ atakai paliko 7 sekundes. Aidint finalinei sirenai tritaškį išmetė „Šilutės“ legionierius Marcusas Jacksonas, tačiau kamuolys tikslo nepasiekė ir pergalė atiteko Raseinių „Rasams“.

Raseiniškiams džiaugiantis pergale, su galutiniu rezultatu nesutiko „Šilutės“ vyr. treneris A. Straupis. Pamario komandos atstovai parašė protestą dėl rungtynių rezultato anuliavimo ir teisėjų darbo įvertinimo. Ar protestas bus patenkintas, paaiškės ateinančią savaitę.

„Rasai“: V. Savostjanovas 25 (9 atk. kam., 3 per. kam., 29 naud.), G. Kurtinaitis 16, G. Butkus ir K. Guščikas – po 9.

„Šilutė“: M. L. Jackson 18, D. Pukis 17, N. Anglickis 13 (9 atk. kam.), E. Šaulys 12.