Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Neatrastos Lietuvos, Latvijos ir Estijos lankytinos vietos

Lietuva, Latvija ir Estija – tai trys nuostabios Baltijos jūros pakrantės sesės. Kiekviena šių šalių yra unikali, išskirtinė ir verta Jūsų vizito. Jas vienijanti jėga yra panaši istorija, geografija bei krantus skalaujanti, jau minėta Baltijos jūra. Tad įdomu būtų sužinoti, ką rastumėme kiekvienoje iš šalių skirtingo, kas būtų tas pats ir kaip atrodytų Jūsų kelionė, jei pasiryžtumėte aplankyti visas tris Baltijos valstybes. Parinkome po tris neatrastas lankytinas vietas kiekvienoje šalyje.

Visas šias šalis galima aplankyti pasinaudojus pigių skrydžių galimybe. Jei bijote skrydžio, tai atstumą galite įveikti ir automobiliu, tik tai užtruks ilgiau. Priklausomai nuo to, kiek turite ir galite skirti laiko kelionei, planuokitės maršrutą, kraukitės lagaminus – ir pirmyn!

LIETUVA
Daugelis puikiai pažįstame savo gimtą kraštą ir numojame ranka, jei draugai pasiūlo keliauti aplink Lietuvą. O veltui, nes ir Lietuvoje tikrai yra mažai kam žinomų unikalių vietų, kurių dar tikriausiai nebūsite aplankę. Galime paminėti keletą jų:
– Liaudies muziejus Rumšiškėse – tai lietuvių tautos palikimas ir veidrodis. Tikra ekspozicija po atviru dangumi. Čia suvežti gyvenamieji ir ūkiniai pastatai iš visų Lietuvos regionų: Aukštaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos, Žemaitijos, Mažosios Lietuvos.
– Ventės ragas – dar viena daugeliui girdėta, bet ne visų aplankyta vieta. Tai – nedidelis pusiasalis rytinėje Kuršių marių pakrantėje. Čia idealiausia vieta visoje Europoje atvykti stebėti migruojančius paukščius. Turėsite progą užlipus į daugiau kaip prieš pusantro šimto metų pastatyto Ventės rago švyturio apžvalgos aikštelę, grožėtis Kuršių marių platybėmis, Kuršių nerijos kopomis bei ir Nemuno delta.
– Truikinų šaltinis (arba Šmitos versmė), kurį rasite Truikinų kaime, Aleksandrijos sen., Skuodo r. Ši trykštanti versmė yra pasislėpusi tarp dviejų skardžių, pačiame daubos dugne. Ji apsupta medžių ir 5 – 6 metrų skersmens duburyje yra dvi versmės. Jos – išskirtinių spalvų. Viena – gelsvai rusva, o kita – šviesiai pilkšva, priklausomai nuo dugno smėlio. Tai – 2002 m. įrašytas į valstybės saugomų gamtos paveldo objektų sąrašą gamtos tvarinys.

LATVIJA
Pas broliukus latvius verta važiuoti ne tik dėl pigių skrydžių, bet ir čia slepiasi neatrastos gamtos grožybės, kurias ne visi dar spėjome aplankyti.
– Cėsis – seniausias bei latviškiausias miestelis šalyje, kuriame įsikūrusi Livonijos ordino pilis (XIII a.). Tai – labai mielas ir jaukus miestelis, kuriame smagu pasivaikščioti bei praleisti pusdienį ar visą dieną.
– Riežupės smėlio urvai – katakombos, kurie unikalūs tuo, jog jie prieš pusantro šimto metų buvo iškasti žmogaus rankomis. Jūsų lauks apie pusę kilometro kelionė mistiniais smėlio tuneliais, apipintais legendomis ir burtais.
– Sigulda Jūsų laukia visais metų laikais. Šis miestelis nuo Rygos nutolęs 53 km. Čia renkasi visi ekstremalių pojūčių ištroškę žiemos sporto ir aktyvaus laisvalaikio entuziastai. Vasarą smagu pasimėgauti nacionalinio parko kraštovaizdžiais ir Gaujos upe. Šaltuoju metų laiku Jūsų lauks net keturios didelės slidinėjimo trasos ir vienintelė Baltijos šalyse Bobslėjaus trasa.

ESTIJA
Pigių skrydžių į Estiją dėka galite nuvykti aplankyti paskutiniąją Baltijos jūros sesę. Vėlgi prieš Jus – trys tikriausiai dar neatrasti objektai šioje šalyje.
– Kiidjarvės gyvenvietė, kurioje Jūsų laukia pažintis su didžiausiu raudonų plytų malūnu visose Baltijos šalyse. Jis pastatytas XX a. pradžioje. Šioje vietovėje pasiliekant ilgiau, galima leistis į žygius pėsčiomis, nes iš čia veda daugybė pėsčiųjų takų po vietines nuostabaus grožio apylinkes.
– Valastės krioklys, kurį rasite šiaurės rytų Estijoje. Jis laikomas aukščiausiu Baltijos šalyse. Aukštis – 26 m. Jis susidarė iškasus melioracijos griovį. Nors vasaros metu vandens srovė ir silpna, tačiau ji žymiai sustiprėja pavasarį, rudenį arba po liūčių. Žiemą taip pat verta pamatyti, kaip jis apšarmoja.
– Helmės pilies griuvėsiai – tai šalies pietuose, ne taip toli nuo Latvijos sienos esantys viduramžių pilies griuvėsiai. Senais laikais čia buvęs kalėjimas – slėptuvė, o dabar beliko įspūdingi griuvėsiai.

Tai – tikrai ne visas sąrašas, ką galima atrasti kiekvienoje šalyje. Tad artimiausių atostogų planas tegul būna – aplankyti visas tris Baltijos šalis ir jų neatrastus lankytinus objektus.

123456