Galima teigti, jog šiais laikais žmonės yra itin laisvų pažiūrų, jie nebijo kalbėti įvairiomis, prieš 20-30 metų tabu buvusiomis temomis. Na, pavyzdžiui, lytiniai santykiai, orgazmas, lygios homoseksualų teisės ir kitos panašaus pobūdžio temos yra aptariamos daugelyje moteriškų žurnalų. O ir pačios moterys šiais laikais gerokai drąsesnės. Jos nebijo kilti karjeros laiptais ir kai kuriais atvejais atsisakyti šeimos bei saugumo, kurį neva turėtų garantuoti vyras, jausmo. Ir vis tik, netgi šiame drąsiame bei, atrodo, jokių tabu neturinčiame pasaulyje atsiranda temų, apie kurias vengiama kalbėti. Viena tų temų – lytiškai plintančios ligos. Tokio pobūdžio ligos kaip ir prieš dvidešimt metų taip ir dabar asocijuojasi su gėda. Tad pajutus neįprastus ir nemalonius pojūčius intymiausiose vietose ne vienas, numoja ranka ir tikisi, kad tai praeis. Eiti pas gydytoją ir aiškintis priežastis – nejauku, tad kas belieka? Tačiau toks sprendimas yra blogiausias iš visų galimų, nes negydomos lytiškai plintančios ligos niekur nedingsta, vystosi mūsų kūne ir sukelia dar rimtesnių susirgimų. Taigi plačiau lytiškai plintančias ligas ir šalutinius jų požymius, skaitykite straipsnyje.
Lytiškai plintančios ligos, dar žinomos, kaip venerinės – šlapimo ir lyties takų ligos, kurių metu yra pažeidžiama asmens lyties sistema bei lyties takai, šiomis ligomis gali sirgti ir vyrai, ir moterys, turėję nesaugių lytinių santykių. Šiuo metu yra žinomos apie 25 lytiškai plintančios ligos: sifilis, herpes, chlamidiozė, gonorėja, trichomonozė, ŽIV ir aids, bakterinė vaginozė, niežai, utėlės, mikroplazmozė, hepatitas B ir kt.
Visos šios ligos turi sąlyginai panašius simptomus, tai:
- spalvą ar kvapą pakeitusios išskyros iš šlapimo-lyties organų;
- skausmingas, deginantis šlapinimasis;
- bėrimai lyties organų srityje;
- baltos apnašos lytiniuose organuose arba burnoje;
- limfmazgių, esančių kirkšnių srityje, padidėjimas;
- kraujavimas po lytinių santykių;
- arba besimptomė eiga;
Todėl svarbu paminėti, kad kai kurios ligos nepasireiškia jokiais simptomais, todėl net 20 proc. užsikrėtusiųjų dažnai net nežino, jog yra ligos nešiotojai. Jie nesigydo, turi lytinių santykių su kitais asmenimis ir taip perduoda ligą. Štai kodėl, jei turėjote nesaugių lytinių santykių, po kelių savaičių rekomenduojame apsilankyti pas gydytoją ir pasitikrinti.
Sakydami nesaugūs lytiniai santykiai, turime omenyje, kad jų metu nenaudojote jokios barjerinės kontracepcijos priemonių. Tad, jei norite išvengti nepageidaujamų ligų, prezervatyvas turėtų tapti Jūsų „draugu“. Ir vis tik, šios apsaugos priemonės šimtaprocentinės apsaugos negarantuoja, nes prezervatyvas uždengia tik dalį kūno, tad gali būti apsaugomos ne visos ligos pažeistos vietos, be to, galite būti kalti ir patys: per vėlai užsidėjote, nuslydo, plyšo. Tad, jei pasiryžote mylėtis geriausia mylėtis su asmeniu, kuris garantuotai neserga jokiomis ligomis.
Negydomos lytiškai plintančios ligos moterims gali komplikuotis į gimdos uždegimą, dėl kurio moteris gali likti nevaisinga. Vyrai taip pat dėl lytiškai plintančių ligų komplikacijų gali tapti nevaisingais, taip pat jiems gresia impotencija.
Taigi nevenkite kalbėti tokiomis svarbiomis ir su mūsų sveikata susijusiomis temomis. Jei pajutote bent vieną požymį iš aukščiau išvardintų, nelaukite, kol liga progresuos ir kreipkitės į gydytoją nedelsiant.